Rejestracja za szybą :D

katalogi, prospekty, dane z informacjami,

Rejestracja za szybą :D

UNREAD_POSTprzez Mikuś » 09 Kwi 2016 20:42

Jak się ma do tego policja ??? I to w momencie gdy mamy miejscy w zderzaku ?? A gdy mam zaspawaną listwe/miejsce to jak ? :D
Mikuś

Imię: Mikołaj
Marka: Volkswagen
Model: Golf Mlk4

Re: Rejestracja za szybą :D

UNREAD_POSTprzez dago » 09 Kwi 2016 22:54

jezdze tak prawie rok, glownie po 3miescie i tam jeszcze nie mialem zadnej kontroli. Tylko raz u mnie w rodzinnej malej miescinie policjanci sie chyba nudzili i zajechali do mnie jak bylem na stacji. Zapytali czemu tak, zobaczyli, że z tyłu tablica US bez naklejki, pogadali trochę i kazali tą z przodu umieścić tak, żeby było ją faktycznie widać, więc oprawiłem ładnie i już. Swoją drogą topóźniej założyłem na tablicę ramkę i wtedy za szybę, żeby nie stukała i nie spadała za nisko - widoczna jest ładnie i się nikt nie czepia :)

ale z opinii krążących po necie to podobno co region to inaczej do tego policja podchodzi ;)
Awatar użytkownika
dago

Imię: Mateusz

UNREAD_POSTprzez Mikuś » 11 Kwi 2016 17:33

No własnie... sam chce zaspawać listwe z przodu , ale chciałem się dowiedziec jak się do tego ma bydgoska policja ;)
Mikuś

UNREAD_POSTprzez Papluch » 13 Kwi 2016 10:11

jeździłem prawie 1,5 z blachą za szyba po bydzi toruniu chełmnie okolice i się nie czepiali aż do czasu jak trafiłem na debila który zabrał mi za to dowód jak sie potem okazało niestety mógł ;/
Awatar użytkownika
Papluch
Administrator

Imię: Rafcio
Marka: VW
Model: Golf, Passat, Vento
Wersja: MK1, B5

UNREAD_POSTprzez Mikuś » 13 Kwi 2016 18:49

hmm Papluch dlaczego mógł ?
Mikuś

UNREAD_POSTprzez Papluch » 13 Kwi 2016 19:00

W warunkach technicznych jest napisane ze tablica musi być zamontowana w miejscu konstrukcyjnie przeznaczonym a jeśli pojazd nie jest przystosowany to musi być zamontowana na przedniej części pojazdu centralnie w przypadku jeśli będzie przeszkadzało to w prawidłowej eksploatacji musi być zamontowana na prawej ( co do strony nie pamietam dokładnie) przedniej części samochodu jutro mogę Ci napisać dokładny przepis. Fakt jest inny z którego wynika ze może być za szyba ale są dwa u zależy z jakiego wyjdzie policjant a potem jak w moim wypadku sędzia:/
Awatar użytkownika
Papluch
Administrator

UNREAD_POSTprzez Czesuaf » 14 Kwi 2016 11:51

Ja siedziałem w temacie bo też chciałem zrobić listwe na gładko i główny problem jest taki że w przepisie jest wyraźnie napisane że jeśli nie ma miejsca na rejestracje to rejestracja ma być umieszczona NA ZEWNĄTRZ pojazdu, a to automatycznie miejsce za szybą likwiduje :|
Motoryzacja ma łączyć, nie dzielić.
Awatar użytkownika
Czesuaf

Imię: Kamil
Model: Passat
Wersja: b5

UNREAD_POSTprzez Papluch » 14 Kwi 2016 11:52

czyli dokładnie to co wyżej napisałem
Awatar użytkownika
Papluch
Administrator

UNREAD_POSTprzez dago » 14 Kwi 2016 14:55

z tego co czytalem przepisy, to musi byc w WIDOCZNYM miejscu z lewej strony z przodu pojazdu jesli nie moze byc centralnie umieszczona - problem w tym, ze za szyba to niekoniecznie jest widoczne miejsce z przodu auta. Tak czy siak w razie kontroli lepiej sie nie czepiac i miec w zapasie trytytki, czy inny patent, zeby zamontowac tablicę np w kratkach zderzaka i naprawić "usterkę" na miejscu. Przykład Paplucha potwierdza, ze lepiej sie nie kłócić ;)
Awatar użytkownika
dago

Imię: Mateusz

UNREAD_POSTprzez Papluch » 14 Kwi 2016 16:10

żeby było wszystko jasne zapraszam do zapoznania się z tą ustawą ( właśnie z tej wyszedł gliniarz i zabiał mi dowód0

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0140001522

§ 25.1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych,
z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko
z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 1a–2.
.
.
.
ptk 6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku
szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy – po lewej stronie pojazdu.

pozlecam również zapoznanie się z paragrafem 27 i załącznikiem 8 do tego paragrafu :)
Awatar użytkownika
Papluch
Administrator

UNREAD_POSTprzez Mikuś » 14 Kwi 2016 18:24

dzięki ziomeczki za info ;)
Mikuś

Wróć do Przydatne informacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Wszelkie prawa zastrzeżone przez vagsiekreci.pl
Style by Webdesign Modification by vagsiekreci.pl phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group